„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Návoz druhé várky vápencopískových cihel VAPIS

11. 7. 2017

Včera jsme ještě na jižní straně přizdili do sedmého šáru pilíře u francouzských oken a HS portálu. K němu jsme také dozdili příčky, aby byly pilíře stabilní. Teď už opravdu potřebujeme, aby přijel druhý kamion.

S VAPISem jsme byli domluvení na dovážce v 7.30, stejně jako posledně. My nastoupený a kamion nikde. V 7.35 volá paní dispečerka, že kamion teprve nakládají v Drážďanech, že jí to nikdo neřekl, a proto volá až teď. No nic, normálně bych asi dost zuřil, ale ve stavebnictví se už ničemu nedivím, to je úplně jiná liga. Abych to ale nenechal jen tak, tak jsem jí aspoň vysvětlil, že mi tady čeká za 3 tis. manipulátor a lidi na vykládku a teď je musím poslat pryč (no manipulátor tam nebyl, protože čekal na signál, ale co...). Minule jsem je asi moc přechválil :/.

Druhý pokus byl domluvený na 13.30. Celý včerejšek a dnešek jsem se modlil, aby nepršelo, jinak nám na parcelu kamion nepojede, protože by zapadl. Celý den byly lehce přeháňky a než přijel, tak se samozřejmě spustil největší 15 minutový slejvák, všude bahno a kaluže, pak zase azuro.

Řidič přijel, zkoukl terén a řekl, že to rozhodně nejde, že to nedá, takže jsme celkem očekávaně museli zvolit plán B a vykládat ze silnice 3. třídy. Dali jsme 50 metrů před kamion trojúhelník a šlo se na věc. Dnes to docela odsýpalo, i když to bylo v dešti. S manipulátorem totiž přijel druhý řidič a ten to bral, pokud to šlo, po dvou paletách. Sice jsem se nemohl dívat, jak mu to na těch vidlích lítalo, ale zřejmě si byl celkem jistý, že to je pro cihly bezpečné. Za 45 minut bylo hotovo, my durch promočený, ale zase máme z čeho stavět :-).

Ještě jsem měl dnes schůzku s technikem z Goldbecku na zaměření stavby kvůli předpjatým panelům Spiroll. Technik přijel, vše si naměřil, zapsal, probrali jsme dostupnost jeřábu na stavbu, on, že to je OKá, tak uvidíme. Koncem srpna by je měli přijet pokládat.


Galerie


↑ Nahoru