„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Návoz první várky cihel VAPIS

30. 6. 2017

Dnes jsme začali pokořovat další milník. Dovezli nám první kamion vápencopískových cihel VAPIS a můžeme začít zdít. Už zase porosteme :-). Důvod, proč jsme si vybrali zrovna tohle zdivo a né jiné, se z našeho pohledu pokusím sepsat v některém z dalších článků.

Den před příjezdem nám řidič kamionu zavolal a upřesnili jsme si místo a čas. Ráno nám ještě příjezd dle domluvy 20 km před cílem potvrdil, takže domluva s ním byla super. V 7.30 byl u nás.

Vzhledem k tomu, že si musíte sami zajist vykládku z kamionu, musel jsem sehnat nějaký manipulátor, terénní ještěrku a nebo traktor s vidlemi. Protože to bylo docela na poslední chvíli a ještě celkem blbý termín (nemoci, dovolené, začátek prázdnin), neshánělo se úplně dobře. Nakonec jsme ale sehnali bagr s vidlemi z blízkého kravína :-). Dnešní parta se sešla nádherně, všichni šikovní, a tak šlo vše přesně podle představ. Řidič manipulátoru nám palety vyložil na desku, kde už jsme si to se švagrem umístili podle potřeby paleťákem. Sehnáním vlastního vykládacího stroje jsme ušetřili přes 3 tisíce, oproti ceně stavebnin za složení.

Další oříšek, který jsme řešili byl ten, jestli vůbec kamion vyjede (nebo taky jestli kamioňák bude chtít vyjet) až k nám na pozemek. Popravdě, měl jsem to tak 55:45 ano/ne. Nakonec byl ale řidič opravdu super a vůbec se toho nebál. Také nám samozřejmě hrálo do karet, že nepršelo, protože jinak by to bylo na pozemku samé bláto a to by určitě uvízl. Důležité ale určitě je mít plán B.

Všechno nakonec dopadlo parádně, složeno na desce jsme měli za hodinku a čtvrt a už se můžeme dál těšit na zdění.

 


Galerie


↑ Nahoru