„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

O webu

Proč vznikl tento web?

Věnoval jsem opravdu hodně času a úsilí zjišťování informací o pasivních domech, takže vím, jak složité to bylo. Situace se zlepšuje v porovnání s dobou, kdy jsme začínali se stavbou my, ale dostupných informací je stále málo. Po nastěhování, ale i v průběhu stavby, jsem si tak pořád říkal, že by byla škoda nabité informace a hlavně zkušenosti nepředat dál. Je totiž otázka času (a ne dlouhého), kdy všechno zapomenu. :-)

Kdo je autor?

Nejsem stavař ani energetik. Jsem “normální ajťák”, který řešil to, co většina lidí, která chce stavět nový dům svépomocí. Řešil jsem stejné otázky, hledal stejné informace, jen jsem měl díky své práci možnost věnovat studiu o úsporných domech víc času. Znalosti jsem čerpal z internetu, knížek, veletrhů, seminářů i osobních konzultací.

A co z toho mám?

Nic. Jenom dobrý pocit. Díky tomu, že jsem ajťák, mohl web vzniknout za náklad. Psaním obsahu jsem sice strávil hodně času, ale beru to jako odpočinek a zavzpomínání na všechny ty srandy, zkušenosti, ale samozřejmě i útrapy kolem stavby. A abych řekl pravdu, baví mě dívat se s odstupem času, co jsme prožili. Navíc můžu říct, že mě stavba jako taková dost chytla.

Pokud mě přeci jen chcete nějak odměnit

Často mi píšete, že jsem vám tímto webem hodně pomohl, jsem za to moc rád, protože přesně proto vznikl :-).

Někdo si těch rad opravdu cení a rád by mi za sdílené zkušenosti i něco poslal.
Pokud mi opravdu chete nějakou odměnu poslat, rozhodl jsem se zvěřejnit účet, na který můžete poslat jako poděkování libovolnou částku 670100-2202876544/6210, a do poznámky třeba něco vzkázat ;).

↑ Nahoru