„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Naše vetešnictví

14. 7. 2017

Dneska se toho moc zajímavého nedělo. Jen bylo potřeba nařezat pár VPC cihel a přikrýt rozestavěné zdi před deštěm, abychom zítra mohli pokračovat se zděním. A nakonec jsme ještě přistavěli lešení.

Nejdřív jsme se vrhli na řezání. Proč ale to řezání? Zdi jsme se snažili co nejvíc namodulovat, aby se řezat vůbec nemuselo, nebo aspoň minimálně. Když jsem ale vyřizoval objednávku, tak mi na poslední chvíli řekli, že půlky (125 mm neboli půlka modulu 250) od 115 mm příček aktuálně nemají, ale že to můžeme jednoduše vyřešit vyrovnávací cihlou 498x115x124, ale musí se to rozpůlit. No ale ty je potřeba přesně rozpůlit a když jich máte asi 40 ks na příčky v celém baráku, tak to je na půl dne akce.

Už včera jsem si vyzkoušel, jak to půjde a nějaké zdělal, ale vzhledem k tomu, že to opravdu dost práší a prach z VPC jsem měl všude, v nose, uších, ... tak jsem se na to dnes poctivě vybavil.

Pantatínek mi rozměřoval půlky, udělal mi 3 čáry na cihle a já to podle nich řezal. Až na ten prach, který lítal opět všude, dnes díky větru i k sousedům, tak to šlo pěkně. Snad to u nich nebude tak hrozný, abychom zítra ještě nemuseli nastoupit na úklid k nim :-).

Na zítřek jsme si ještě připravili z palet, koz, trámů, podlážek a cihel "lešení", protože chceme dozdívat poslední 3 šáry, a to už je sakra výška (3 m). A nakonec jsme přikryli všechny rozestavěné zdi. Má totiž zítra dopoledne pršet, tak ať se nám to nerozmočí. Jen to teď u nás vypadá jako ve vetešnictví.

 

↑ Nahoru