„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Zřízení stavební boudy

8. 5. 2017

Ruce už svrbí, ale do hlíny se ještě nehrabe, tak se aspoň pouštíme do stavby plechové boudy, která by měla sloužit jako úschovna drobného materiálu, pracovních pomůcek, případně zásob posilnění při práci. Uvažujeme do budoucnosti, že si boudu necháme jako zahradní domek, takže původní plán sehnat něco provizorního levnějšího z druhé ruky je smeten ze stolu. Také proto, že by cena nějaké prorezlé boudy s dopravou vyšla na podobné peníze.

Boudu kupujeme na internetu za 9.600,- po srovnání cen ve vyhledávači, dovezou nám ji přímo domů. A svými rozměry v rozloženém stavu se nám v pohodě vejde do kufru auta se složenými zadními sedačkami.

Při průzkumu na internetu, jak boudu postavit jsme narazili na informaci, že její stavba bude trvat cca 3-4 hodiny, takže si na to vyčleňujeme jedno dopoledne. Přímo na hlínu ji nechceme postavit, takže jako podlahu volíme plastové palety o rozměru 120x80cm, které dostáváme zadarmo a které ještě vyrovnáme 12 dřevěnými trámy.

Původní časový plán brzo nedodržujeme, i když je nás na stavbu 2,5 člověka, zabere nám tahle práce skoro celý den. Jestli tímhle stylem půjde celá stavba, tak bydlíme za 3-4 roky :-). Podlaha je hotová za necelé 2 hodiny, ale stavba plechové boudičky nakonec trvá hodin 7.

Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?  Konečně na našem pozemku něco stojí :-)


Galerie


↑ Nahoru