„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Technologická přestávka

16. 6. 2017

Asi by šlo začít hned po 3 dnech se zděním, ale my jsme si dali technologickou přestávku, aby nám beton pěkně vytvrdnul. Čekali jsme také na nějaké formalitky ohledně baráku a potřeboval jsem si vyřídit poptávky materiálu na další etapy -hydroizolaci, zakládací cihly Ytong P6-650, VPC cihly, okna a další. Také jsem měl už asi tři měsíce domluvené celotýdenní školení Loxone – chytrá elektroinstalace, kterou bychom do domečku rádi použili. Takže se pauza celkem hodila.

V průběhu druhého týdne se už na stavbě něco málo dělo. Tchán pomalu rozebíral bednění z desky a ve čtvrtek jsme mohli po měsíci vidět základovou desku v plné své kráse.

V pátek jsme se na pozemku sešli, abychom očistili a zabrousili drobné nerovnosti na desce a ostré hrany. Nebylo jich mnoho, ale jistota je jistota, ať se nám asfaltová hydroizolace neprotrhne. Máme na pozemku zvýšený radon, tak by to nebylo úplně milé.

Na víkend máme v plánu natavení hydroizolace, ale předpověď počasí nevěští nic dobrého, tak je možné, že to odložíme až na pondělí, uvidíme. Nicméně izolace i penetrace jsou už přepravené v boudě.

Po neděli nám mají přijít 3 palety zdiva na založení prvního šáru, tak bychom měli začít se zděním. Další etapa, na kterou se moc těšíme. Snad už to poroste.


Galerie


↑ Nahoru