„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Penetrace a prostupy elektriky na střechu

6. 9. 2017

Panely máme dobetonované a je potřeba se pustit do příprav ploché střechy. Chceme si ještě sami udělat parozábranu, atiku a tepelnou izolaci, další část už necháme na odborníky.

V neděli nám pršelo, tak jsme se do penetrace mohli pustit až v pondělí. Než jsme se k penetraci dostali, měl jsem dopoledne plné jezdění a zařizování. Bylo potřeba otočit se na pilu pro nařezané trámy na panely, koupit impregnaci, penetraci, trubky na prostup elektriky na střechu pro případné fotovoltaické kabely a další využití jako anténa nebo satelit a taky bylo potřeba objednat další materiál na stavbu "atiky".

Pantatínek přijel na stavbu kolem 14 hod a po krátké poradě jsme se pustili do práce. Nejprve bylo potřeba usadit a dobetonovat prostup na elektriku. Do toho jsme se pustili společně. Usadili jsme si trubky a ze spodní části vyplnili expanzní pěnou, aby nám nalitý beton neprotekl do baráku. Asi po třičtvrtě hodině byla pěna vytvrdlá, tak jsme si udělali kašovitý beton a trubky zalili a trochu dali do vodováhy, aby byly rovné, což se nám snad i povedlo.

Na další činnosti jsme se už rozdělili na dvě skupinky - pantatínek půjde natírat střechu penetrací a já si půjdu stříkat impregnaci na hranoly. 

Penetrace zabrala tak 2,5 hodinky, za což mě se podařilo nastříkat většinu hranolů, ale bohužel mi došla impregnace, takže to budu muset dodělat zítra, ale na to máme ještě celkem dost času.

Taky nám dnes přijeli kopat kabel na přívod elektriky na pozemek. Nicméně když jsem v 13 hodin přijel, tak jsem se dozvěděl, že za celý den neudělali vůbec nic, protože začli kopat z napojovacího místa a zjistili, že tam je skála, tak to hned vzdali. Zkusili ještě udělat sondu v polovině cesty k nám na pozemek a tam to bylo v pořádku, tak uvidíme, co dál vymyslí.


Galerie


↑ Nahoru