„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Parozábrana u ploché střechy

7. 9. 2017

Máme skluz už několik dní, tak musíme zabrat. Touhle dobou už jsme měli začít dělat předsazení střechy a žiletky, protože v pondělí nám mají dovézt polystyren na střechu.

Hned v úterý jsem zajel do stavebnin a koupil pásy pro parozábranu. Docela se mi povedlo jí sehnat i za dobré peníze, když jsem porovnával ceny s webem, tak jsme měli na metru ještě skoro 10 Kč lepší cenu. Když jsem přijel na stavbu ve 14 hod., byla penetrace ještě trochu lepkavá, tak to vypadalo, že začneme pásy natavovat až ve středu.

Jenže nakonec dorazil na stavbu kolem 16 hod. i pantatínek a jelikož byla pentrace o něco sušší a my jsme chtěli zkusit, jak to půjde, pustili jsme se do natavení jednoho pásu. No a šlo to krásně, tak jsme mohli jet domů s tím, že to bude super práce, která nám zabere tak dva dny, což by bylo super a dost bychom ukrojili z našeho skluzu.

Ve středu opět po práci sraz na stavbě a šlo se tavit. Než začneme s celými pásy, bylo ještě potřeba vyřešit prostupy na elektriku. Na ty jsem už měl připravenou vyrobenou manžetu, kterou jsme roztavili a navlíkli na trubky. Ještě jsme to celé zakapali roztaveným asfaltem. Přes to přišel ještě jeden pás, takže v místě prostupu bylo dohromady o vrstvu navíc, tím by prostupy měly být o trochu výš než ostatní plocha a neměla by se u nich držet voda, pokud by se tam nějaká dostala.

Ještě jsem se zapomněl zmínit, že na lepení celých pásu jsme se vybavili větším kalibrem a půjčili si větší hořák s velkou bombou.

Do večera (než nás opět vyhnal déšť) jsme pokračovali s tavením, ale šlo to o dost pomaleji než včera, protože nám nějak stávkoval hořák. Zkoušeli jsme i zajet pro novou plnou bombu, ale stejně nám to moc nepomohlo, bylo to lepší, ale zdaleka ne takové jako včera. Možná to mohlo být silnějším větrem, těžko říct. Za středu jsme stihli natavit jen asi 3 lepenky.

Ve čtvtek už byl hořák opět v plné síle a počasí přálo, tak jsme mohli pokračovat naplno. Šlo to parádně, nejprve jsme si natavili jednu lepenku vedle druhé s tím, že se zatím nebudeme zdržovat dořezáváním zbytků a uděláme to nakonec. Hned to šlo o poznání lépe, jednu lepenku jsme měli zpracovanou tak za 20 minut.

Když jsme měli rozjetou celou šířku, zbyly na nás už jen dořezy. Museli jsme lepenku vždy natáhnout a seříznout. Šlo to sice pomaleji, ale nebylo to tak hrozné.

Stihli jsme to všechno jen tak tak se západem slunce, na úklid jsme si už museli trochu přisvítit, ale hlavní je, že je hotovo :-). Další část za námi a zítra můžeme jet dál.

Dnes nám taky pomáhala moje milá s maminkou, ty jsme zaškolili jak ošetřovat spoje. Jedna nahřívala vrchní lepenku a druhá to pěkně zapatlávala, aby se obě lepenky propojily. Šlo jim to pěkně a nám tím ušetřili dost práce. Zítra půjdou snad zase, ať se s tím nemusíme zdržovat.

Btw. Dnes jsem byl taky opět nakupovat, musel jsem na pilu pro OSB desky, které máme se sousedem truhlářem zítra ráno nařezat na formátové pile. Asi bychom to maflem zvládli taky, ale nemáme moc času a takhle to bude o hodně rychlejší a určitě i přesnější. A taky dnes pokračovali s kopáním elektriky, udělali tak půlku, na zbytek prý musí počkat na pořádný bagr se zbíječkou, ten jejich kocourech je na to moc malý.

 


Galerie


↑ Nahoru