„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Dohutnění štěrku a položení kari sítí

30. 5. 2017

Víkend

Po pátečním maratonu do pozdního večera bylo v neděli potřeba dodělat, co se nestihlo. V sobotu dopoledne nám ještě navezli zbylý štěrk a v něděli jsme se na to s tchánem vrhli. Řekli jsme si, že štěrk zkusíme pěkně po staru ručně rozházet do zbylé části. Pokud by se to nepovedlo, byl domluvený barg, že to rozhodí. Štěstí, že jsme pracovali celkem pomalu, protože přijel bagr a ten nám s tím helpnul. Co jsme udělali za dvě hodiny, měl on tak za 10 minut. Zbylý štěrk nám přesunul vedle základů a my jím ještě po zbytek dne doplňovali místa, kde to vypadalo, že toho je málo. Nakonec jsme skoro celou hromadu zdělali.

Shrnutí dne: Tak jsme si zasázeli na orné zemině první zeleninu – cukety. Porostou rychleji než barák? Asi jo, pokud je nesní bažanti, kteří nám trasují přes pozemek.

Úterý

Zatím se scházíme na pozemku, dá se říct, po práci. Zedník si tentokrát „přivstal“ (jinak je vytížený na jiných zakázkách, takže zatím dost práce zbývá na nás) a byl tam už po obědě, aby žábou uhutnil o víkendu doplněný štěrk. Bohužel žába po 10 minutách vypověděla službu a muselo se jet pro jinou. Pak už to byla rychlovka, během asi půlhodinky bylo hotovo.

S domluveným brigádníkem jsme odpoledne rozmístili kari sítě. Vzhledem k tomu, že pozemek je víceméně obdélník, bylo rozmístění v celku jednoduché, zabralo nám to asi 30 minut. Jen jsme si museli dávat pozor, aby byly položené vždy přes jedno oko, aby je pak bylo možné pečlivě provázat. Samozřejmě úplně přesně to vždy nenavazovalo, ale víceméně ano. Dvě vrstvy se dávali u našeho super rohu, kde bude ocelový sloupek.

Následně jsem brigádníka poslal domů a flexou jsem prořezal v sítích průlezy na kanalizaci a podložil jsem všude kari síť zámkovou dlažbou (80 Kč/ 34 ks). To se děla proto, aby síť neležela přímo na štěrku a beton se po zalití dostal i pod ní a celkově desku zpevnil. Nakonec jsem ještě stihl provázat tak třetinu kari sítí vázacím drátkem pěkně k sobě a jel domů.

Shrnutí dne: I technika může občas zradit. Ale jedno je jisté, čumílkové a radilci se budou na stavbě množit. Poprvé na pozemku Jirka s Martinou (švárovci), kapitán brigádníků – tchán nesmí nikdy chybět, i když dnes neměl vůbec přijít, plus jeden slepejš :-).


Galerie


↑ Nahoru