„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Vyztužení stropních panelů

30. 8. 2017

Dnes jsme položili panely. V jednu bylo hotovo, což znamená, že je ještě do večera dooost času. Tak co zkusit zvládnout ještě výztuž před samotnou dobetonávkou? :-).

Spočítal jsem potřebné železo a vyrazil do nejbližších stavebnin. Tam mi řekli, že dnes už mi nejsou schopni to železo dovést, hmm, škoda, přemýšlím... a pak si říkám, to se musí vejít na kárku, zajel jsem pro ní a taky že vešlo :-). Proč čekat až do zítřka, že?!

Jak jsem to vyložil, odvezl kárku, tak přijel pantatínek a hned po něm pomocník Bláža. Zbývalo vymyslet, jak si zorganizujeme práci, jak budeme postupovat, a šlo se na věc. Celé jsme to dělali podle výkresu z Goldbecku.

Rozhodli jsme se udělat si z kari sítě stojky na obručový věnec, to řezal Bláža s pantatínkem a já zatím vrtal do věnce malé dírky cca 3 cm, do kterých jsme stojky posadili.

Na stojky jsme si rozmístili ve dvou patrech roxory o průměru 12 mm a přivázali drátkem.

Dál jsme si připravili zálivkovou výztuž z roxorů 10 mm. Bylo potřeba je naohýbat tak, aby se daly zasunout do spáry mezi panely a zároveň se dotýkali roxorů po obvodu, aby to bylo možné vše hezky svázat.

No, nebudu nalhávat, že dnešek nebyl náročný, ale co, zase jsme o kus dál a zítra zkusíme betonovat spáry.

 


Galerie


↑ Nahoru